DİYET İÇİN SADECE ÜÇ ÖĞÜN YE

Resim
DİYET İÇİN SADECE ÜÇ ÖĞÜN YE

Selam. Kadar aldım ve yarın itibariyle ile gün içinde üç öğün olacak şekilde yemek yiyeceğim. Bunun sebebi öğün aralarında ne kadar uzun olursa yağ yakımı oranı o derece artmaktadır. Bu değil ki aç kalacağız. Hayır tabi ki asla. Aç kalmamak için bol su ve sıvı tüketimi yapacağım. Sabah erken saatlerde kalkarak yemeği ve akşam beş olduğunda ise son o öğünümü tüketeceğim. 

Diyet için sadece üç öğün ye için genel olarak 3 öğün deki kalori miktarını 500 olarak belirleyeceğim. Sabah uyanır uyanmaz su içilecek. Bu suyun içeriğini biz belirleyeceğiz. Örneğin; damak zevkinize göre sirkeli su, limonlu su ya da cevizli su olabilir. Bu tamamı ile sizin zevkinize kalmış bir durumdur.

Sabah uyandık ve suyumuzu içtik. Aradan yarım saat geçmeli ki kahvaltı faslı başlasın. Bu yarım saat süren içinde siz de kahvaltınızı eğer benim gibi bir gün öncesinden hazırladıysanız, biraz esneme hareketleri yapabilirsiniz. Böylece güne daha enerjik başlamış olursunuz.

Diyet için sadece …

Uzak Doğu Diyeti Ve Türk Usulü Diyet 29. Gün

Selam kocaman ötesi bir selam. Neden çünkü bir ayı doldurmama az kaldı. Ben inanıyorum bir ay bitecek ve ben bu sürece alışmış hayatını böyle devam edebilen bir insan olarak devam edeceğim. Evet inanıyorum ve öyle istiyorum. Evet umarım sizde inanıp başarıyor ya da böyle bir yola başlıyorsunuz. İlk gün ilk adım çok zor karalı olmak çok zor ama şimdi o koskoca 28 gün nasıl geçti hatırlamıyorum bile. Neyse tek isteğim böyle sağlıklı şekilde devam edebilmek.
Sabah yine her zaman ki gibi kalktım ve 300 ml kadar limonlu ve ballı suyumu hazırladım. Arkasından 700 ml kadar saf su içtim. Arkasından bir elma yedim. Arkasından kahvaltı hazırlıkları için biraz sütun içerisine yulaf koyup beklettim. O sırada yine domates, salata, marul peynir ve zeytin hazırladım.  Hazırladığım yulaflar ile yumurta pişirdim. Üç yumurta ile yulaf bir harika oldu tabi ki bu bana göre herkesin beğenmesini bekleyemem. Kahvaltı için ayrıca portakal suyu içtim. 
Öğle yemeği için tarhana çorbası vardı ve onun ile beraber dört kaşık kadar evde hazırladığım yoğurttan yedim. Bu sürede iki litre su içtim.  Ayrıca içtiğim vitamin deposu unutmadım.
Akşam yemeği için tabi ki kuru yemiş topluluğu oluşturdum. Bunları tabi ki kahve ile zenginleştirilmiş hale getirdim. Bir koca kupa kahve ile çerezler mis oluyor. Neyse bu sürede su miktarı iki buçuk oldu. Akşama kadar  üç olacak yatana kadar yani. Gece yoğurt kuru yapıyorum ve onunla beraber elma sirkesi içerek uyumaya gayret ediyorum.
Yazdım gitti çünkü; otuz gün dolmasına ne kaldı ki, yaşadıklarımı paylaşmak bir terapidir. Bu terapide herkese teşekkürler.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Diyet Yapma Sağlıklı Beslen

Diyetli Günlere Devam

Diyetteyim Ne Yesem